Katılımcıların Dikkatine

Programımız şuan online devam ediyor. Canlı ders yapılmamaktadır.


Toplam program süresi 8 aydır. Haftada 1 ders yayınlanmaktadır. Bu dersin süresi her hafta konuya göre değişmektedir. 1 saat süren haftalar da var 5 saat süren haftalar da.


Haftalık yayınlanan bu dersi Salı 19.00 ile Çarşamba 12.00 arasında, Perşembe 19.00 ile Cuma 12.00 arasında, hafta sonu da Pazar 23.45’e kadar aralıksız izleyebilirsiniz.

Belirtilen günler ve saatler dışında EK OLARAK o hafta yayınlanan dersi istediğiniz saatte izleme özelliği de sisteme eklendi.
İstediğiniz zaman izleme özelliğini haftada sadece 1 defa kullanabilirsiniz. Ödevlerini zamanında teslim etmeyen arkadaşlar bu özelliği kullanamaz.


Dersleri izlerken eksiksiz bir şekilde not almanız gerekmektedir. Her hafta istediğimiz formatta ödevi hazırlayıp ödev teslim gününü geçirmeden sisteme yüklüyorsunuz.


Dersi yayında kaldığı gün ve saatlerde izlemezseniz ders tekrar açılmıyor. Ayrıca derslerle ilgili not paylaşımı da yapılmıyor. Yani her ders eksiksiz bir şekilde not tutmanız gerekiyor.


Ödevleri bilgisayarda yazmak yasak. Her ödevi elle deftere yazıyorsunuz.


Ödevler son teslim gününden sonra kontrol ediliyor. Eksik ya da yanlış yaptığınız bir yer varsa sisteminiz kapatılıyor. Eksik kısımlarla ilgili sayfanıza bir not bırakılıyor. Ödevinizi tamamlayıp bize tekrar gönderiyorsunuz. Kontrol ettikten sonra kaydınızı açıyoruz. Eksik ödev teslim süresi 1 gündür. Nasıl olsa sonradan da ödev yükleniyor diye düşünüp eksik ödev yükleyen arkadaşlar için güzel bir takip sistemimiz var. Alışkanlık haline getirenlerin kaydını paket bittiğinde siliyoruz.


Bu tempoya ayak uyduramayacaksanız kursa başlamanızı tavsiye etmiyoruz.


8 ay boyunca her dersi eksiksiz bir şekilde izleyip ödevini yapmanız gerekmektedir. 1 ödevi aksatmak sizi programdan koparabilir. Her ders ve konu birbiriyle bağlantılıdır.Konuşma kursu, yazma kursu, anlama kursu gibi saçma uygulamalar yoktur. Dilde 4 düzey vardır. Konuşma, okuma, anlama ve yazma. Bu 4 düzey birlikte ilerler. Aklındaki bir fikri yazan ama konuşmaya gelince yapamıyorum diyenlerin kayıt olmasına gerek yoktur. Öncelikle bu mantıksızlığı anlamaları gerekmektedir.


Kurs bitince konuşabilecek miyim diyen arkadaşlar!


Kendi anadilinizde her konuda konuşabiliyor musunuz?


Hangi düzeyde konuşmaya başlayacağım diyen arkadaşlar!


1 saatlik İngilizce ile de konuşulur 5 saatlik İngilizce ile de.. ama 1 saatte ne gördüyseniz o kadar 5 saatte ne gördüyseniz o kadar İngilizce konuşabilirsiniz. Bülbül gibi şakımak için önce dili öğrenmelisiniz. Sadece dili bilmek de yetmiyor konuşacağınız konu ile ilgili hem konuya Türkçe hakim olmalısınız hem de İngilizce literatürü bilmelisiniz. Bunlar olmadan nasıl konuşacaksınız?


Günlük konuşma İngilizcesi arayanlar!


Günlük dil nedir? Önüne gelene Merhaba, Nasılsın? Nereye gidiyorsun? Bugün ne yaptın? Günlük hayatınızda her önünüze gelenle bu kadar mı konuşuyorsunuz?


Emniyet kemerinizi takmadığınız için sizi durdurup ceza yazan trafik polisine de nasılsın? Bugün ne yaptın? diye mi soracaksınız? Günlük dil diye bir şey yoktur. Bugüne kadar İngilizce adı altında maalesef cebinizden çıkan parayı hesaplarsanız anlarsınız.


Çalışmakla işi olmayan insanlarla bizimde işimiz yoktur.


Demo ders diye bir saçmalık olamaz.


100 saatlik bir programı 1 saatte dinleyip anlayacak kadar akıllıysanız neden kurs arıyorsunuz?


Kendiniz de çalışıp öğrenebilirsiniz.


9 ay boyunca günde 2 saat çalışmayacak olan arkadaşlar kendinizi de bizi de yormazsanız seviniriz.


Günde 2 saat çalışarak kendimde öğrenirim diyenler!


Günde 2 saat değil 5 saat çalışın.. Toplam 3 sene günde 5 saat çalışın. Hatta bu süre içinde yurt dışına çıkın, özel ders alın. Bu kadar dersin sonunda bizim 30 saatlik eğitimden sonra yaptığımız bir sınava katılın. Eğer o sınavdaki soruların yarısını doğru yaparsanız 3 sene boyunca yaptığınız masrafların 2 katını ödemeye razıyız.


Ders anlatımında kişilere göre değil grubun bütününe göre hareket edilir. Belli bir süre ödev getirmeyenler sınavlara katılmayanlar sınıfın performansını etkileyenler geriden gelen gruplara dahil edilir yada kursa devam edemez.


Boşluk doldurarak şık işaretleyerek İngilizce öğrenilmez.


Dilde önemli olan cümle kurmaktır. Cümle kurmayı bilen konuşur okur anlar ve yazar. Biz size cümle kurmayı kurulmuş cümleyi anlamayı öğretiyoruz. Hiçbir yabancı karşınıza geçip ben bir cümle kuracağım bazı yerleri boş bırakacağım doldurursan anlaşırız demez. Sizden kafanızda oluşturduğunuz bir cümleyi kurmanızı bekler.


Ezberlediğiniz 3-5 kalıplaşmış ifade dışında bir soru geldiğinde anlıyorum ama konuşamıyorum demek maalesef saçmalığın daniskasıdır. What is your name? sorusunu anladın cevap verdin yani konuşabildin başka bir soru gelince mi dilin tutuldu? Karşınızdaki kişi 5 dakikada bir size isminizi ya da nereli olduğunuzu sormaz.


Sınav taktikçileri pratik yolcular!!!


Türkiye’de yapılan dil sınavlarında kesinlikle kısa yol, pratik yöntem, şunu görürsen bunu işaretle gibi salaklıklar yoktur. Bu sınavlar okuduğunu anlayıp çözme sınavlarıdır. İnsanları sömürüp kandırmaktan vazgeçin. Pragraf sorusunu çözerken ne yapar insan? Sizin dışınızdakiler yani.


Paragrafı okur anlar soru cümlesini okur anlar şıkları okur anlar soruyu çözer.


Paragrafın anlamını bozan cümlede yapılan işlemde aynıdır.


Boşluk doldurmada yapılan işlem de..


Yds sınav taktikleriyle ilgili kurulmuş bir internet sitesinde aynen aşağıdakiler yazmaktadır. Lütfen dikkatli okuyunuz:


Test tekniklerini doğru bir şekilde uygulamak için;

1-            Dil bilgisi soruları için cümle analizi becerisi edinmiş olmanız,

2-            Formül ve kurallara hakim olmanız

3-            İpucunu takip etme-eşleştirme alışkanlığını edinmiş olmanız gerekmektedir.


Test tekniği diye kurulan bu sitenin bu 3 cümlesi her şey ortaya koymaktadır. Kısaca şunu diyor aslında ‘ kardeşim okuyup anlayıp çözeceksin. Benim teknik, taktik dediğime bakma yalan bunlar hep..’


Bu 3 cümleden farklı bir çıkarım yapan varsa lütfen bizimle iletişime geçsin.